Studenci, absolwenci i pracownicy Katedry na Poznań Game Arenie

  • 22/10/2018

W dniach 12.-14. października studenci, absolwenci i pracownicy dydaktyczni Katedry Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej wzięli udział w Poznań Game Arenie (PGA) w charakterze wystawców i uczestników. Osoby te prezentowały przede wszystkim osiągnięcia kierunku Humanistyka Drugiej Generacji w specjalności Badanie i projektowanie gier.
Samo PGA poświęcone jest przede wszystkim promocji gier jak i technologii związanej z grami i nie tylko. Znajduje się tu miejsce dla dużych korporacji, celebrytów branżowych, jak i mniejszych twórców oraz instytucji związanych z grami, chcących pokazać swoje dokonania szerszej publiczności, nawiązać nowe znajomości w branży oraz znaleźć potencjalnych partnerów/pracowników/pracodawców.
W skład zespołu prezentującego osiągnięcia Humanistyki Drugiej Generacji weszli: Mateusz Chenc i Iga Kowalik (absolwenci i sympatycy), Adam Prucnal i Agata Sochalska (studenci II roku) oraz Marta Tymińska (pracowniczka dydaktyczna). Warto też wspomnieć, iż inne osoby związane z kierunkiem Badania i projektowania gier byli też obecni jako wystawcy swoich projektów lub firm stażowych, a także jako wolontariusze na towarzyszącej targom konferencji branżowej Game Industry Conference.
Same targi odnotowały ponad 41 000 odwiedzających je gości. Stoisko naszego kierunku przyciągało wielu entuzjastów gier w różnym wieku, co dało nam szansę za reklamować się zarówno jako miejsce przyszłych studiów, jak i źródło stażystów i pracowników. Odwiedziło nas również kilkoro gości z zagranicy (głównie z Japonii, Ukrainy i Turcji) zainteresowanych potencjalną współpracą z naszym Uniwersytetem.
Liczymy na to, iż nasza obecność na PGA pozostawiła trwały ślad w pamięci uczestników wydarzenia, dzięki czemu zyskamy zarówno nowych kandydatów na studia, jak i owocne partnerstwa i współprace międzynarodowe.

Marta Tymińska, Mateusz Chenc

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Katedra Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej
ul. M. Ogińskiego 16, pokój 909, IX piętro 85-092 Bydgoszcz
tel. 52 323 67 60