Studia okiem studentów

Kierunek historia to Twoja przyszłość

czytaj całość

„Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. Miłośnicy historii dobrze wiedzą, że te słowa wypowiedział Józef Piłsudski. Historia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach ludzkiej aktywności. Wiedza z tego kierunku nie jest bezużyteczna. Kończąc historię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, wcale nie musisz zostawać nauczycielem - chociaż i taką drogę otwiera ten kierunek.

czytaj całość…

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków - przeszłość przenika przyszłość, a piękno historię

czytaj całość

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy proponuje studia umożliwiające rozwijanie swoich pasji miłośnikom historii, sztuki, piękna. Trudno o lepsze połączenie! Jeśli przechadzając się ulicami miasta, chętnie podziwiasz zabytki i zastanawiasz się nad ich historią, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

czytaj całość…

Kulturoznawstwo – studia dla kreatywnych

Panuje powszechna opinia, że tylko studia techniczne dają możliwość podjęcia ciekawej pracy, natomiast studia humanistyczne generują bezrobotnych. Tymczasem dzisiejszy rynek pracy pokazuje, że jak najszybciej powinniśmy odejść od tego stereotypowego poglądu. Pracodawcy oczekują od pracowników twórczego myślenia. Kreatywność czy samodzielność to jedne z pożądanych cech.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Katedra Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej
ul. M. Ogińskiego 16, pokój 909, IX piętro 85-092 Bydgoszcz
tel. 52 323 67 60